زبان ایتالیایی چهارمین زبان رایج دنیاست؛ در کشورهای ایتالیا، سوئیس، سن مارینو و واتیکان به عنوان زبان رسمی شناخته شده و زبان اول بیش از ۶۵ میلیون نفر در اتحادیه اروپاست. یعنی حدود ۱۳ درصد از جمعیت اروپا به این زبان صحبت می‌کنند. علاوه بر این، بیش از ۳ درصد جمعیت اروپا نیز زبان ایتالیایی را به عنوان زبان دوم خود انتخاب کرده‌اند.

زبان ایتالیایی همچنین در بخش‌های زیادی از آفریقا، آمریکای جنوبی و مرکزی و شرق اروپا نیز به عنوان یکی از زبان‌های رایج مورد استفاده قرار می‌گیرد.

در سال‌های اخیر با ایجاد تسهیلات ویژه برای تحصیل در ایتالیا، متقاضیان زیادی از سراسر دنیا از جمله ایران برای تحصیل به ایتالیا مهاجرت می‌کنند و این موضوع اهمیت و لزوم یادگیری زبان ایتالیایی را مضاعف کرده است.

دوره زبان ایتالیایی در موسسه هیراد

سطح A1 ترمیک

منبع آموزشی: کتاب اسپرسو ۱ (Espresso 1)

ویژگی‌ها: بعد از این دوره زبان‌آموزان با زمان‌های حال و گذشته افعال تا حدودی آشنا شده و می‌توانند به صورت مختصر از دانش زبان خود برای مکالمه استفاده نمایند ولی این دانش، مقدمه‌ای برای سطوح بالاتر و استفاده کاربردی‌تر از زبان ایتالیایی می‌باشد.

 

سطح A2 ترمیک

منبع آموزشی: کتاب اسپرسو ۲ (Espresso 2)

ویژگی‌ها: بعد از این دوره زبان‌آموزان به طور کامل با ساختار زبان ایتالیایی و دستور قواعد آن آشنا شده و به صورت عملی می‌توانند از آن بهره‌برداری کنند. با اتمام این دوره زبان‌آموزان آماده تحصیل در برخی رشته‌های دانشگاهی دانشگاه‌های ایتالیا خواهند بود.

 

سطح B1 ترمیک

منبع آموزشی: کتاب اسپرسو ۳ (Espresso 3)

ویژگی‌ها: زبان آموزان سطوح متوسط به بالا مخاطب این دوره هستند. هدف اصلی از آن قرار دادن زبان آموزان در بطن موقعیت های واقعی زندگی در ایتالیاست. زندگی روزمره، خرید، مطالعه، جامعه ،تعطیلات و خانواده از جمله موضوعاتی هستند که در سطح B1 مطرح و بحث خواهند شد. در این مقطع زبان آموز اصول دستوری پایه ای زبان ایتالیایی را خواهد آموخت و متن های نوشتاری و شنیداری نیز پیچیده‌تر و طولانی‌تر از سطح قبل خواهند بود.

 

سطح B2 ترمیک

منبع آموزشی: کتاب اسپرسو ۴ (Espresso 4)

ویژگی‌ها: پس از گذراندن این دوره پیشرفته زبان آموز قادر خواهد بود مقالات طولانی، اخبار و متن‌های پیچیده به زبان ایتالیایی را خوانده و درک نماید. در زمینه مهارت‌های ارتباطی نیز زبان آموز، علاوه بر این که می‌تواند آنچه به زبان ایتالیایی استاندارد بیان می‌شود به خوبی درک نماید و توانمندی لازم برای بیان نظر، استدلال و بحث در خصوص موضاعات مختلف و مورد علاقه خود (اعم از علمی، ادبی، اقتصادی، سیاسی و…) را نیز خواهد داشت.

با اتمام این دوره زبان آموزان آمادگی کافی برای تحصیل در رشته‌های مختلفِ پزشکی و مهندسی در دانشگاه‌های ایتالیا را خواهند داشت. همچنین در آزمون‌های زبان ایتالیایی مانند CILS و CELI نمره قبولی را کسب نمایند.

  • مرکـز آموزشــی زبانهای خارجی هیراد یزد

  • یزد، آزادشهر، فلکه چهارم، گلستان شرقی، گلستان 27، آموزشگاه هیراد
  • ساعت کار مرکز :   3  عصر  الی 9 شب
  •   03537306120
  • 09133543512
  • 09134527651
  •   info@hiradlanguage.com

نظر سنجی